Kartonážní uzavírače, kartonážní šičky a sponkovačky na kartony
Kartonážní uzavírače a šičky se používají pro výrobu krabic s plochých výseků. Kartonážní spony nahrazují lepidlo a díky velké pevnosti spojů jsou sešívačky vhodné především pro těžké krabice a obaly z vlnité lepenky. Dalším segmentem aplikací v této oblasti je uzavírání již naplněného kartonu v expedici pomocí uzavíračů krabic. Samozřejmostí je dodávka kompletního sortimentu pomůcek pro tyto činnosti sponkování jakými jsou například vytahovače spon, pneumatické rozvody, zařízení sponkovacího pracoviště, atp. Sponkovačky pro kartony pracují s sponami ze širokého drátu, tak aby při sesponkování nedošlo k prožezávání vlnité lepenky popř. kartonu. Součástí programu kartonážnéích uzavíračů jsou i plně automatické linky pro uzavírání kartonáže pomocí sponkovacíh hlav.

– sešívačka krabic pro uzavírání horních klop kartonu
– sešívačky pro uzavírání obalů
– sešívačka pro sešívání dna krabic
– šička boků krabic
Stojanové sešívačky na krabice z kartonu a vlnité lepenky
Stojanovou šičku si obvykle pořizují výrobní kartonážní firmy na maloséeriové výroby obalů z vlnité lepenky. Sortiment MEZGER pokrývá potřeby sešívání malách až středně velkých kartonů. Velkoformátové sešívačky jsou konstruovány na zakázku dle potřeby zákazníka. Automatizovaná řešení pokrývají jednoúčelové stroje pro výrobu trejů, papírových palet a speciálních konstrukcí např. dutinek z vlnité lepenky pro kabeláž.

– sešívačka pro sešívání dna krabic
– šička boků krabic
Pneumatické sponkovačky pro upevňování
Narozdíl o kartonážních uzavíračů sponkovačky slouží k upevňování popř. spojování materiálů (např. dřevěných konstrukcí) pomocí sponek ve tvaru U a jejich nastřelováním skrz sponkovaný materiál a zakotvení pomocí nožiček do podkladové vrstvy. Široký sortiment spon a sponkovačů pokrývá nejrozšířenejší aplikace z nábytkářského, dřevařského a obalářského průmyslu.

– konstrukční sponkovací nářadí např. pro sešívání rámů oken a obrazů
– sponkovačky pro stavebnictví
– kartonážní sponkovačky pro šití obalových materiálů (fixace krabice k paletě, fixace lepenky k dřevěné konstrukci, přisponkování dřevěného víka k bedně atp.)
Šičky pro sešívání materiálů
– kartonážní sponkovačky pro šití obalových materiálů (např. ochranné rohy, kartonáž, folie, sáčky, atp.)
– sešívačky pro uzavírání sáčků