JOSEF KIHLBERG AB je významný světový výrobce sešívaček, sponkovaček, uzavíračů kartonů, šiček a dalšího nářadí pro spojování pomocí spon z ocelového popř. nerezového drátu. Podnik JOSEF KIHLBERG AB vznikl ve Švédsku v roce 1907přejmenováním soukromého železářství pana Synnergrena založeného 1841. Josef Kihlberg v roce 1918 převzal celý obchod a ve válečném období roku 1943 začal s výrobou prvních sponkovaček. Dalšími klíčovými milníky ve vývoji podniku pana Josefa Kihlberga byla akvizice válcovny drátu Sjötofta v roce 1981 a akvizice německého výrobce nářadí HAUBOLD v roce 1985.
Odolnost, spolehlivost a ergonomie jsou základní poznávací znaky sponkovacího nářadí JOSEF KIHLBERG AB, pro něž si získalo řadu spokojených zákazníků. Sázka na kvalitu Josefu Kihlbergovi umožnila vybudovat stabilní firmu díky dodávkám napříč průmyslovými segmenty. Hlavními segmenty trhu, kde produkty Josefa Kihlberga našly uplatnění jsou čalounictví, nábytkářství, výroba obalů, obalářský průmysl a v podstatě jakékoli expedice využívající lepenkových krabic nebo vlnité lepenky jako obalového materiálu.Cílem našeho snažení je:

– STÁLÁ INOVACE
– NÍZKÉ PROVOZNÍ NÁKLADY
– ŠPIČKOVÝ SERVIS

Josefu Kihlbergovi se podařilo založit podnik, který se svým celosvětovým úspěchem zařadil mezi světově známé průmyslové značky ze švédska jakými jsou například Atlas Copco, Husquarna, ASSA ABLOY,ISABERG RAPID, a další.

SOUČASNOST VÝROBCE SEŠÍVAČEK JOSEF KIHLBERG

Firmy JOSEF KIHLBERG a jejího úspěchu si všimla i známá investiční skupina ITW Illinois Tool Works a v roce 2006 byla společnost JOSEF KIHLBERG AB koupena a obohatila její portfólio firem. V rámci ITW úzce spolupracuje s firmou vyrábějící sponkovače pro slepé šití MEZGER Heftsystem Německo (www.mezger.cz). Od 1.5.2014 se stal JOSEF KIHLBERG členem skupiny Signode Packaging.

Do České a Slovenské Republiky dováží sešívačky, spony a sponkovačky značky JOSEF KIHLBERG AB a provádí servis sponkovaček firma KUDA PACKAGING. Nyní se nacházíte na české prezentaci. Pro slovenskou prezentaci klikněte www.josef-kihlberg.sk.


JOSEF KIHLBERG – CESTA K PROFITABILITĚ (VIDEO)

MILNÍKY V HISTORII JOSEF KIHLBERG1841
 

Radní Synnergren otevřel železářství se zaměřením na maloodběratele
1907 Název řelezářství se změnil na „Kihlberg a Källmark“
1918 Pan Josef Kihlberg převzal celý podnik
1943
 Začala výroba spon, výroba sponkovaček a sešívaček krabic
1968 Hjo železářství bylo zavřeno
1970 Byla založena vlastní obchodní společnost ve Finsku
1976 Vnuk Josefa Kihlberga Ove Larsson se stal majitelem firmy
1981 Byla zakoupena drátovna Sjötofta
1984 Byly založeny nové obchodní společnosti v USA a Norsku
1985 Byla získána společnost Haubold-Airfix a její název se změnil na Haubold-Kihlberg
1992
 Ve Švýcarsku byla založena obchodní společnost Haubold-Embrag, a o spoluvlasnictví se dohodli s rakouskou obchodní společností Heftpohl GmbH
1998 Josef Kihlberg získal British Ind. Fastening, BIF, z Lawtons Ltd. a zahájil podnikání jako 
2000 
BIF byl přejmenován na Josef Kihlberg Ltd v lednu 2000
2006 JK Group se připojil k ITW v říjnu 2006
2014 JK group vstoupilo pod křídla společnosti Signode Packaging